Salon Elegance

Celoroční opalování

Návštěvami solárního studia dosáhneme nejen krásného opálení po celý rok, ale také pozitivního účinku na naši psychickou a fyzickou rovnováhu.

Opalování (ať již v soláriu nebo na slunci) vzniká v našem těle vlivem UV záření vitamin D3, který má vliv na stavbu kostí, působí proti vzniku osteoropózy, zlepšuje náladu, působí proti depresím, stimuluje imunitní systém.

Pozitivní účinky slunečního záření na kožní problémy jsou všeobecně známy. Pobyt v soláriu působí proti únavě a vytváří vlastní kožní ochranu proti agresivnímu slunečnímu záření se kterým se setkáváme v dobách dovolených.

Vyzařovací spektrum moderních solárií má na rozdíl od přírodního opalování tu výhodu, že jeho dávky si můžeme předem nadefinovat. Ve srovnání s přírodním spektrem záření je intenzita pegmentace dokonce větší, a pokud dodržujeme návod správného opalování, je nebezpečí spálení pokožky vyloučeno.

Četnost a doba slunění je pro každého člověka individuální. Rozhodující jsou následující faktory:

  • citlivost vaší kůže na slunce, tzn. typ vaší pleti
  • stupeň vašeho stávajícího opálení
  • konkrétní typ solária (počet lamp a intenzita)

Ať už máte jakýkoliv typ pleti, vždy mějte napaměti zásadu postupného zvyšování dávky s přibývajícím zbarvením. Dbejte na citlivost Vaší kůže.

Pro opalování v soláriu se používá speciální solární kosmetika, která pomáhá docílit vyššího a trvalejšího efektu zhnědnutí. Nikdy v soláriu

V našem solárním studiu je klientům k dispozici široký výběr solární kosmetiky, s výběrem té nejvhodnější pro Váš fototyp a stupeň opálení Vám rády pomohou pracovnice našeho salonu.

Jak často se opalovat?

Pro rovnoměrné opálení u normálně hnědnoucí pokožky doporučujeme absolvovat během 3týdnů cca 10 návštěv solária.

První návštěvy je vhodné absolvovat po 48hodinách (ne dříve), pro udržení opálení nadále postačí 1 až 2 návštěvy solária týdně.

Zejména nedoporučujeme:

  • více jak jedno opalování v soláriu za den
  • kombinace opalování na sluníčku a v soláriu během jednoho dne
  • opalování v případě užívání léků jako antibiotika, léky ovlivňující krevní tlak a pod.
  • máte-li nezahojenou jizvu

Návštěvy solária

Při první návštěvě solária bude vždy Vaše délka opalování nejkratší. Při dalších návštěvách můžete časy opalování zvyšovat až do maximálního opalovacího času pro daný typ solária a Váš fototyp - záleží jen na Vašem typu a stavu pokožky.

Nezapomínejte na 48hodinové pauzy mezi jednotlivými opalovacími procesy, tak aby se mohl proces pigmentace plně vyvinout.

V případě spálení či jiné neobvyklé kožní reakce opalování ihned přerušte.

Při opalování doporučujeme používat ochranné brýle do solária, aby bylo vyloučené poškození oční sítnice. Na vyžádání Vám je zapůjčí obsluha solária.

Více k soláriu